Wytworne logo

Wytworne logo

Projektowanie znaku, logo dla siebie – przekleństwo i błogosławieństwo. Długo nosiłam w sobie jego składowe, dodawałam, odejmowałam, przyglądałam się sobie, zadawałam pytania jakie nieraz zadaję Wam na początku graficznej współpracy.


Symbole w symbolu – kreski, linie, kropki fale

Powstał znak, który w uproszczony sposób zamyka, a może otwiera się w kole – okrąg przypomina o kole życia, o naszym przemijaniu, ale i rodzeniu się – wciąż na nowo. Okrąg to też symbol zajęć twórczych jakie prowadzę – na nich opatulam innych życzliwością, inspiracją, łagodnym pobudzaniem twórczości. Opatulam i siebie, codziennie, drobnymi rytuałami, przyjemnościami, słuchaniem i dbaniem.Falujące linie to szałwia, falujące liście, łodygi korzenie – to co widać i czego nie widać, ukryte połączenia, ugruntowanie w tym co ważne, powrót do korzeni. Oddziela je linia, horyzont, ziemia, po której stąpamy.


Najważniejsze cechy logo – znaku marki/projektu


Pisząc te słowa domyślam się, że możesz tego nie dostrzegać. Mówić, że ta szałwia to nie szałwia przecież. Tak. Te historie, te opowieści – to jest piękne tło znaku – ważne do opowiedzenia, nie koniecznie widoczne od razu. Przypomnij sobie znane symbole – Nike, Algida, Apple – wiesz, że za nimi też stoją opowieści?
Jeśli ktoś by mnie spytał – w znaku najważniejsza jest prostota, silny przekaz łatwy do zapamiętania i opowieść, którą powoli odkrywamy.

Ach! I ponadczasowy oraz uniwersalny – kolejne cechy dobrego znaku, moje logo ma niemal dwa lata i póki co – sprawdza się doskonale. Używam go na stronie, dla prezentacji projektów, podpisuję nim faktury, stempluję plecki ram w obrazach, naklejam naklejki na przesyłki (naklejki bardzo eko z klejem na bazie wody i papierem z recyclingu od Paperstick), od niedawna na zewnętrznej ścianie pracowni wisi nawet szyld wycięty ze sklejki z nim właśnie (możliwość stemplowania tradycyjnym stemplem i pięknie wycięty szyld zawdzięczam Workshoplaserfab).


Podeszłam do projektowania swojej identyfikacji wizualnej z uwagą, dałam sobie na to odpowiedni czas, pomyślałam zawczasu o wielu aspektach zastosowań.

To samo mogę podarować Tobie – napisz do mnie jeśli chcesz zamówić projekt identyfikacji wizualnej lub jeśli potrzebujesz odświeżenia istniejącej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *